Obchody Światowego Dnia Wody

W poniedziałek, 22 marca dzieci z grupy „Pszczółek”, „Motyli”, „Myszek” i „Biedronek” obchodziły Światowy Dzień Wody.  W tym dniu w każdej grupie odbyło się wiele zabaw badawczych i doświadczeń z wykorzystaniem wody. Dzieci oglądały  filmy edukacyjne i prezentacje na temat wody, poznały podstawowe właściwości wody i  obieg wody w przyrodzie, rozwiązywały zagadki słowne, słuchowe i obrazkowe. Z wykorzystaniem wody w butelkach i kawałków korka świetnie bawiły się podczas zabawy „Statek do portu”, rozwijając przy okazji sprawność dłoni i cierpliwość. W każdej grupie podkreślone było znaczenie wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że oszczędzanie wody jest konieczne. W związku z tym młodsze dzieci poznały „Dekalog oszczędzania wody”, a najstarsi przedszkolacy postanowili wybierać w każdym tygodniu ekostrażnika, który między innymi sprawdza czy koledzy dobrze dokręcają krany w łazience. Obchody Dnia Wody były świetną okazją, by  przypomnieć doświadczenie z wykorzystaniem wody, pieprzu i mydła, zapewniające dzieci o tym, że brud z rąk usuniemy tylko wtedy, gdy umyjemy je wodą i mydłem.

Jesteśmy pewni, że nasi przedszkolacy  zapamiętają to, jak ważna jest woda dla nas
i naszej planety. Zatem oszczędzajmy wodę, doceńmy to, że mamy ją tak blisko – niestety nie każdy ma tyle szczęścia.