„Owoce jemy bo zdrowi być chcemy” – grupa Motyli

Dzieci z grupy „Motyle” na zajęciach dydaktycznych w minionym tygodniu poznały dary jesienne z sadu, zasady zdrowego odżywiania się oraz witaminy znajdujące się w owocach. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki mogły „badać” owoce posługując się prawdziwymi eksponatami. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, nektarynki, kiwi, pomarańcze, winogrona, ananas a nawet mango i melon. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały owoce po dotyku. Przedszkolaki miały także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej.  Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele radości. Sałatka smakowała wspaniale!