„Pieczemy świąteczne pierniczki”- w grupie Żabek

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

W tym tygodniu w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dnia
8 grudnia dzieci z grupy Żabek piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wsypywały składniki na ciasto, wałkowały i wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.