Pieczenie pierniczków we wszystkich grupach

Na początku grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Zgodnie z przedświąteczną tradycją, celem zajęć było upieczenie pysznych pierniczków. W pierwszym etapie, każda z grup, przy pomocy pań robiła ciasto, dodając i mieszając odpowiednie składniki znajdujące się w przepisie. Była to doskonała okazja do zapoznania dzieci z techniką wyrabiania ciasta oraz zaangażowania ich w kuchenne prace. Następnie każde dziecko miało możliwość wykrawania świątecznych kształtów- choinek, gwiazdek, domków czy reniferów. Ostatnim etapem przygotowywania tradycyjnych pierniczków było ich dekorowanie. Przedszkolacy lukrowali i posypywali pierniki kolorową posypką tworząc cukiernicze arcydzieła!

Zajęcia kulinarne w naszym przedszkolu cieszyły się ogromnym entuzjazmem wśród najmłodszych, którzy z ogromną chęcią i zapałem uczestniczyli w przygotowywaniu świątecznych pierniczków!