„PIERWSZE TRZY MINUTY!” – PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH WYPADKACH – DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY W MYSZEK

10 września dzieci z grupy „Myszek” uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły ćwiczenia praktyczne doskonalące umiejętność podstaw reanimacji. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.