„Piesek” – kółko w grupie Biedronek

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Kundelka, w związku z tym podczas kółka zainteresowań kontynuowaliśmy temat. Dzieci poznały opowiadanie o piesku, który nie miał właściwej budy na zimę, obejrzały wiele zdjęć przedstawiających psy rasowe i nierasowe, po czym przystąpiły do pracy. Podczas zabawy plastycznej wykorzystywały technikę plastyczną – orgiami płaskie z koła. Samodzielnie składały koła i naklejały je wykonując w ten sposób pieska i budę według pokazu nauczyciela. Była oczywiście okazja samodzielnego ozdobienia pracy. Powstały piękne obrazki, które zdobią hol przedszkola. Podczas zabaw „Biedroneczki” nie tylko doskonaliły sprawność rąk, ale przede wszystkim rozwijały empatię w stosunku do zwierząt.