„Piknik na łące”- wycieczka do Zacharzyna

Czwartek 13 maja dla dzieci z grupy Myszek był pełen emocji. Już od samego rana wsiedliśmy do autobusu aby udać się Zacharzyna. Pierwszą atrakcją była egzotyczna pasja Pana Władysława, który od kilkudziesięciu lat hoduje przepiękne papugi i pawie królewskie. Dzieci były zauroczone kolorowymi ptakami  długo i z zaciekawieniem je obserwowały. Następnie przejechaliśmy na łąkę  na której dzieci z lupą w ręku wcieliły się rolę przyrodników i poszukiwały kwiatów z kart przewodnika roślinnego. Zadanie to wykonały świetnie i z dużym entuzjazmem podobnie jak wspinaczkę na „górkę”. Po tym wyzwaniu czekało na nas następne..Wizyta w oborze. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze mleko i jak potrzebna i ciężka jest praca rolnika, którą przybliżyła nam Pani Marzena. Nie zabrakło również emocji sportowych podczas toru przeszkód. Dziś przekonaliśmy się o mądrości stwierdzenia iż „podróże kształcą”. Dzieci z grupy Myszek na pewno wyniosły z tej wycieczki wiele wiedzy i interesujących informacji dotyczących polskiej wsi, łąki, ale również ciekawostek z życia egzotycznych ptaków. Dziękujemy serdecznie naszym Gospodarzom za zaproszenie i serdeczność. Brawo dla dzieci, które świetnie podołały rozmaitym wyzwaniom!