„Pomagamy Mikołajowi pakować prezenty” – kółko w grupie Biedronek

Podczas ostatniego kółka matematycznego dzieci zostały elfami i pomagały Mikołajowi pakować prezenty do worków. Na początku każde dziecko wybrało sobie sylwety dwóch worków z różnymi prezentami i porównywało ich ilość z wykorzystaniem cyfr oraz  znaków matematycznych:  =, <, >.  Następnie dzieci dokładały do każdego worka dowolną liczbę zabawek i ponownie sprawdzały, 
w którym worku jest mniej zabawek, a w którym więcej.  Dzieci uzupełniały również worki z zabawkami  tak, by w każdym było ich dziesięć. Była również okazja do zapisywania swoich działań na tabliczkach suchościeralnych  oraz czas na przypomnienie wierszyka o Mikołaju i zabawy ruchowej przy piosence o nim. Dzieci z grupy  „Biedroneczek” bardzo lubią zabawy matematyczne i  zawsze podczas nich  towarzyszy im zaciekawienie oraz  uśmiech na twarzy.