„Poznajemy ozoboty- zabawy z mini robotami”- kółko w grupie Motyli

Dnia 15 listopada odbyło się kolejne kółko w grupie Motyli, podczas którego poznaliśmy małe roboty- Ozoboty. Ozobot- to nowa, fantastyczna pomoc edukacyjna, która od niedawna pojawiła się w naszym przedszkolu. To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, który zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i rozwijania umiejętności pracy grupowej. Oprócz rysowania tras na kartce papieru obserwowaliśmy, także naszego Ozobota na trasie ułożonej ze specjalnie wykonanych do tego celu puzzli. Dopiero zapoznajemy się z Ozobotami, ale już pierwsze kroki wprawiły dzieci w stan olbrzymiej radości i zadowolenia. Przedszkolaki poznały pierwsze kody, zaczęły tworzyć własne trasy i z ogromnym skupieniem obserwowały sposób poruszania się robota.