Poznajemy zawód pielęgniarki i położnej
W dniu 13 maja dzieci z grupy „Biedronek” obchodziły Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej właśnie okazji gościły Panią Weronikę mamę Ksawerego, która jest pielęgniarką oraz Panią Annę mamę Niny, która jest położną. Pani Anna opowiedziała o swojej pracy zwracając szczególną uwagę na opiekę nad kobietami w ciąży i nad noworodkami. Pani Weronika zwróciła uwagę na to, jak ważna i potrzebna jest praca pielęgniarki. Dzieci miały okazję słuchać bicia serduszka kolegów i koleżanek, bandażować, oglądać wiele rekwizytów wykorzystywanych podczas pracy pielęgniarki i położnej. Wykazywały duże zaangażowanie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach. Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki, kolorowanki i pyszne truskawki.
To było bardzo ważne spotkanie, gdyż zawsze warto jest zachęcać dzieci do zdrowego stylu życia, dbania o higienę i śmiałego korzystania z pomocy lekarzy i pielęgniarek. Bardzo dziękujemy Pani Weronice i Pani Ani za poświęcony czas i za to, że zechciały opowiedzieć dzieciom o swojej pracy.
