„Radosny nastał czas” – Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy Żabek

Są takie święta w naszym kalendarzu, które wywołują falę marzeń. Ten nastrój wszystkim się udziela, radość ogarnia serca i duszę rozwesela. To właśnie święta Bożego Narodzenia, magiczny czas związany z pięknymi tradycjami i obrzędami. Pielęgnuje się je w polskich domach, a także w naszym przedszkolu. Co roku każda grupa przygotowuje Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Jezusa. 22 grudnia grupa „Żabek” wystawiła inscenizację pt. „Radosny nastał czas” dla zaproszonych gości. Bożonarodzeniowa szopka, piękne dekoracje, blask świec i lampionów wprowadziły aktorów i widzów w świąteczny nastrój. Przedszkolacy występowali w barwnych strojach, wcielając się w rolę Maryi, Józefa, Aniołów, Pasterzy, Królów oraz Dzieci. Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi piernikami. Oczywiście do wszystkich grzecznych dzieci zawitał Gwiazdor, który przybył z niespodzianką dla każdego. Spotkanie odbyło się w połączeniu ze słodkim poczęstunkiem. Na koniec naszego kolędowania życzymy wszystkim, aby Gwiazda Betlejemska, która świeci nam o zmroku prowadziła wszystkich do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.