„Robimy koktajl truskawkowy”- zajęcia kulinarne w grupie Żabek

Na ostatnich zajęciach kulinarnych w tym roku szkolnym przedszkolaki z grupy Żabek przygotowywały koktajl truskawkowy. Celem zajęć było zachęcenie do jedzenia owoców i zapoznanie z możliwością spożywania ich w innej postaci. Rozpoczął się sezon truskawkowy, dlatego właśnie te smaczne i zdrowe owoce dzieci wykorzystały do wykonania zdrowego napoju. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu- blenderem oraz jego działaniem. Utrwaliły zasady bezpieczeństwa oraz dokładnie umyły ręce. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była oczywiście degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę. Przygotowanie koktajlu sprawiło dzieciom wiele satysfakcji i radości. Było pysznie i zdrowo!