„Skąd się bierze mleko i miód?”- zajęcia w grupie Żabek

Żabki w minionym tygodniu podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze mleko, poznać proces jego powstawania oraz spróbować samemu „wydobyć” mleko do miseczki. Największą atrakcją były próby samodzielnego „wydobycia” mleka, które tylko początkowo okazało się trudne. Nie zabrakło również zabawy plastycznej. Żabki odciskały swoje rączki tworząc czarne łaty na konturze krowy. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że produkty mleczne są zdrowe i na zakończenie z przyjemnością wypiły mleko.

Podczas kolejnych zajęć Żabki dowiedziały się również skąd się bierze miód. Przedszkolaki poznały charakterystyczny strój pszczelarza i zapoznały się ze specyfiką jego pracy. Zapoznały się także z historyjką obrazkową „Jak powstaje miód” i rodzajami miodu. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną „Pszczółkę” z talerzyka papierowego. Na koniec każdy mógł skosztować miodowych specjałów. Był to niezwykle słodki poranek.