Stragan z lemoniadą – działania praktyczne i zabawy tematyczne w grupie Pszczółek

Lato w pełni, upał na dworze, a najważniejsze jest picie wody i różnych napoi. A co najlepiej nas orzeźwia…? Oczywiście LEMONIADA!!! W piątek 18 czerwca dzieci z grupy Pszczółek poznały tajniki produkowania Lemoniady. Dobraliśmy odpowiednie składniki w właściwej ilości, dzieci wyciskały sok z cytryn, połączyliśmy wszystko razem i stworzyliśmy przepyszną Lemoniadę. Następnie stworzyliśmy nasz stragan z Lemoniadą, gdzie można było zakupić ten cudowny napój. Nasz stragan cieszył się dużą popularnością. Wszystkie dzieci z grupy Pszczółek skosztowały pysznej Lemoniady, a następnie zaprosiliśmy klientów z zewnątrz. Dzieci wcielały się w rolę klientów, ale także w rolę sprzedawcy. Ich uśmiechy na twarzach odzwierciedlają radość i satysfakcję z zabaw.