„Świąteczne przygotowania” cz.2 – zajęcia w grupie Żabek

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Żabek” kontynuowały  temat  „Świąteczne przygotowania”

• wzbogacały wiedzę na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia
  • poznały bajkę A. Sutiejewa, pt. „Choinka” i starały się odpowiadać na pytania dotyczące przygód głównych bohaterów
  • upewniły się, że warto być dobrym i serdecznym dla innych ludzi
  • rozwijały orientację w przestrzeni na podstawie zabaw z wykorzystaniem kart logicznych
  • rozwijały poczucie rytmu i umiejętność odróżniania dźwięków wysokich od niskich
  • dowiedziały się, że powinny pomagać najbliższym w prostych pracach porządkowych

Witaj zimo biała

W dniu 21 grudnia dzieci z grupy  „Żabek” powitały nową porę roku – zimę. Podczas zabaw wysłuchały bajkę o zimie, uczestniczyły w bitwie na pluszowe śnieżki, bawiły się  przy piosenkach o zimie. Oprócz tego z ochotą malowały białą farbą zimowy obrazek. Wesoło bawiąc się poznały charakterystyczne cechy zimy, dowiedziały się o tym, że każda pora roku jest inna i należy dostosować do niej nasz ubiór oraz to, że zabawy na śniegu i lodzie mogą być niebezpieczne.

Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na prawdziwą zimową aurę oraz wesołe, zimowe zabawy. Po tak miłym powitaniu zima z pewnością obdaruje nas mnóstwem białego puchu.