„Światowy Dzień Książki”

Czytanie to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i naukę, poprawia koncentrację, wzbogaca słownictwo i daje niepowtarzalną okazję do spędzenia czasu oraz rozmów. Dzień 23 kwietnia obchodzony jest jako „Światowy Dzień Książki” W naszym Przedszkolu  również nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu, które ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Dzieci z grupy Żabek, Pszczółek, Myszek i Biedronek zapoznały się z rodzajami książek oraz sposobami ich poszanowania. Zajęcia przypomniały dzieciom, iż książki wprowadzają czytelnika w cudowny świat, rozwijają myślenie i słownictwo oraz dostarczają wielu wspaniałych przeżyć. Przedszkolaki podczas spotkań rozbudziły swoje zainteresowania czytelnicze i chętniej korzystają z czytania książek.