Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie Żabek i Myszek

W dniu 15 października obchodzimy Światowy  Dzień Mycia Rąk. Jest to święto ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Uświadomienie, jak ogromne znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.  

Dzieci z grupy „Żabek” i „Myszek”  z okazji tego święta realizowały wiele ciekawych zabaw mających na celu kształtowanie prozdrowotnych zachowań.  Między innymi na podstawie inscenizacji opowiadania, rozmowy z wykorzystaniem obrazków oraz pokazu utrwaliły sobie kolejne etapy mycia rąk. Natomiast doświadczenie „Mydło ma moc”, z wykorzystaniem wody, mielonego pieprzu oraz mydła upewniło dzieci, że konieczne jest używanie mydła do dokładnego mycia rąk.

Obchody tego święta sprawiły radość przedszkolakom oraz były okazją do realizacji jednych z podstawowych zadań przedszkola – rozwijania samodzielności i kształtowania nawyków higienicznych.