Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w grupie Żabek i Pszczółek

Dnia 19 marca 2021 r. dzieci z grupy Żabek i Pszczółek obchodziły Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W trakcie zajęć przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat właściwych metod mycia zębów oraz poznały sposoby zachowania ich w czystości. Brały również udział w zabawach dydaktycznych, dzięki którym dowiedziały się jakie produkty spożywcze mają negatywny wpływ na „kondycję” naszych zębów oraz uczestniczyły w zabawach rytmicznych i logopedycznych. Na zakończenie chętne dzieci mogły samodzielnie wyczyścić zęby za pomocą szczoteczki i nici dentystycznej, do którego posłużył model jamy ustnej, co sprawiło im ogromną radość. Mamy nadzieję, że postawa systematycznej pielęgnacji oraz czyszczenia zębów wśród dzieci, sprawi, że będą mogły cieszyć się ładnymi i zdrowymi zębami przez całe życie, bez konsekwencji w sferze zaburzeń artykulacji.