Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w naszym przedszkolu!

W ubiegły piątek 18 marca 2022,  grupa Motyli i Pszczółek obchodziła w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Była to doskonała okazja do poruszenia na zajęciach tematyki związanej z higieną mycia zębów oraz zdrowego odżywiania. Dzieci celebrowały to święto w różnorodny sposób. W grupie Motyli punktem wyjścia do rozmów o zdrowiu jamy ustnej było opowiedzenie dzieciom czym są zęby, jak należy o nie dbać oraz kim jest dentysta. Podczas zorganizowanych przez nauczyciela zabaw dzieci dowiedziały się również jakie jedzenie jest zdrowe dla zębów, a jakie szkodliwe, co to jest próchnica i jak jej zapobiegać. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również aktywności związane z myciem ząbków oraz zabawa z białą fasolką. Grupa Pszczółek świętowała Dzień Zdrowia Jamy Ustnej poprzez profilaktykę logopedyczną. Przedszkolacy z miłą chęcią uczestniczyli  w zabawach logopedycznych organizowanych przez nauczyciela. Dzieci wykonywały między innymi ćwiczenia artykulacyjne, buzi i języka oraz wykonywały improwizację ruchową zgodnie z podanym rytmem.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej okazał się być bardzo ciekawym, pełnym kreatywnych aktywności dniem, z których dzieci wyniosły nie tylko wspomnienia dobrej zabawy, ale przede wszystkim znajomość podstawowych zasad higieny jamy ustnej.