Święto Polskiej Niezapominajki w grupie Biedronek

W dniu 15 maja dzieci z grupy „Biedronek” obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki. Dowiedziały się, kiedy i w jakim celu powstało to święto, obejrzały te piękne delikatne kwiatki oraz poznały „Bajkę o niezapominajce” M. Zawilińskiej. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat roślin chronionych w Polsce i wzbogaciły kącik przyrody o nowe okazy kwiatów. Na koniec zabaw dzieci wykonały niezapominajki z wykorzystaniem niebieskiej i żółtej krepy. Powstały piękne prace, które będą dzieciom przypominały ważne wiadomości zdobyte w przedszkolu. Realizując podstawowe zadania w przedszkolu na pewno warto  zwrócić uwagę na Święto Niezapominajki, gdyż przypomina ono nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy, o zdarzeniach i sytuacjach, które warto pamiętać, o budowaniu dobrych relacji z najbliższymi.