Szkoła dla hymnu. PRZEDSZKOLACY HYMN ŚPIEWAJĄ – o Święcie Odzyskania Niepodległości pamiętają.

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Z tej okazji Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży  zaprosili szkoły i przedszkola do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

By uczcić tak ważne święto i uczyć się czym jest patriotyzm, dzieci z naszego przedszkola również postanowiły odśpiewać  Mazurka Dąbrowskiego. Najpierw były próby, bo hymn to nie jest zwykła piosenka i trzeba pamiętać o odpowiedniej postawie.  Przy tej okazji, i maluchy i starszacy, pogłębiali swoją wiedzę na temat symboli narodowych i tego co to znaczy być Polakiem.

We wtorek 10 listopada, wszyscy pięknie ubrani i w podniosłym nastroju stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że nawet mając dopiero kilka, lat można być patriotą.