„Taśma z liczbami” – kółko w grupie Biedronek

Zabawy matematyczne są bardzo lubiane przez dzieci z grupy „Biedroneczek”, dlatego też chętnie w nich uczestniczą. Tym razem na początku zabaw każde dziecko otrzymało pasek z liczbami od 1 do 12 oraz dużą ilość kostek domina, na których należało zliczyć oczka i połączyć z odpowiednią liczbą. Do kolejnego zadania wykorzystaliśmy szachownice na których należało zaprowadzić biedroneczkę do kotka wg wskazówek, np. dwa pola w prawo, 1 pole w górę… Ta zabawa służyła oczywiście doskonaleniu orientacji przestrzennej. Na zakończenie ponownie doskonaliliśmy umiejętność dodawania, także z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Dzieci otrzymały duże plansze, na których należało ułożyć liczby od najmniejszej do największej /1-15 lub 6-20/ oraz dobrać karty z zadaniami tak, by po wykonaniu działań ich suma była zgodna z liczbą umieszczoną na planszy. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i wiele dzieci kontynuowało zabawy matematyczne
w czasie zabaw dowolnych.