Tworzymy masy plastyczne – kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

Plastelina, ciastolina… Cudowna zabawa dla każdego małego i dużego. A gdyby tak stworzyć własne masy plastyczne…? Czemu nie! Dzieci z grupy Pszczółek podczas ostatniego kółka stworzyły trzy różne masy plastyczne. Z wykorzystaniem prostych składników jak mąka, woda, kakao, marchewka stworzyliśmy kakaową ciastoliną, marchewkolinę oraz ciecz newtonoską, która wprawiła dzieci w zachwyt. Zabawom nie było końca. Podczas zabaw masami plastycznymi rozwijaliśmy wszystkie zmysły dotyku, wzroku – obserwując co się dzieje, słuchu – ugniatane masy skrzypiały, wydawały odgłos chlapania, węchu – marchewkolina była bardzo aromatyczna, cała sala wypełniła się jej zapachem. Także rozwój sensoryczny i pobudzanie bodźców i receptorów były na wysokim poziomie, a radość dzieci bezcenna.