Uchem radiowca – audycja dla wszystkich przedszkolaków

Dnia 5.02.2021 wszystkie dzieci z naszego przedszkola oglądały audycje pt.”Uchem radiowca”. Audycja została nagrana przez ArtAndMusic z okazji Światowego  Dnia Radia, który obchodzimy 13 lutego. Podczas spotkania zapoznano dzieci z techniką tworzenia słuchowiska radiowego. Zostały przedstawione przedmioty, które można wykorzystać w radiu, aby uzyskać określone dźwięki tak, by słuchacze mogli sobie wyobrazić daną sytuację, np. schodzenie księżniczki po schodach, gotującą się wodę w garnku oraz odgłosy żab w mokradłach.  Audycja „Uchem radiowca” nauczyła dzieci  wielu trików radiowych, a także pomogła zrozumieć, jak nagrywane jest to, co słyszymy codziennie w radio. Występ był inny niż zwykle i bardzo ciekawy.