Urządzenia elektryczne – zabawy kierowane w grupie Pszczółek

W tym tygodniu podczas wspólnych zabaw, dzieci z grupy Pszczółek dowiedziały się co to jest prąd oraz w jaki sposób trafia do naszych domów. Poznaliśmy różne urządzenia elektryczne oraz zasady bezpiecznego ich użytkowania. Dowiedzieliśmy się także jak niebezpieczny jest prąd, na co należy zwracać uwagę podczas używania sprzętów elektrycznych, a w szczególności, że nie powinny ich używać dzieci, chyba że w obecności rodziców lub innych osób dorosłych. Dzieci podejmowały próby odkurzania, dowiedziały się jak ciężką pracą jest sprzątanie. Nie zabrakło zabaw z wykorzystaniem muzyki – doskonaliliśmy nasze poczucie rytmu, rozpoznawaliśmy dźwięki różnych urządzeń oraz próbowaliśmy je odtworzyć przy użyciu różnych instrumentów, w tym niekonwencjonalnych.