„W KRAINIE TOLERANCJI” – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA W GRUPIE MYSZEK I BIEDRONEK

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa – popularnie nazwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Była to bardzo dobra okazja do rozmowy z dziećmi na temat tolerancji oraz szacunku. W związku z tym 22 marca dzieci z grupy Biedronek i Myszek uczestniczyły w zajęciach uczących tolerancji i tym samym przyłączyły się do akcji „Solidarność w parze z pomaganiem”. Tego dnia dzieci założyły kolorowe skarpetki nie do pary a na znak solidarności drugą parę podarowały innym dzieciom. Zebrane skarpetki zostaną przekazane przybywającym z Ukrainy. Skarpetki nie do pary symbolizują dodatkowy chromosom cechujący osoby z Zespołem Downa. Zakładając dwie różne skarpetki wyrażamy tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa. Pamiętajmy, że Zespół Downa to nie choroba, a zespół pewnych cech, które sprawiają, że dotknięte nim osoby, różnią się od innych ludzi.