„W KRAINIE TOLERANCJI” – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data – kombinacja liczb 21 i 3 – nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa – 3. Wobec tego w piątek 19 marca dzieci z grupy Motyli obchodziły właśnie ten dzień. Dzieci nie tylko dowiedziały się czym jest zespół Downa, ale także poznały problemy z jakimi borykają się inne niepełnosprawne osoby. Były zabawy ruchowe, muzyczne, matematyczne a także doskonalące sprawność motoryki małej z wykorzystaniem skarpetek. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa wszyscy założyliśmy dwie różne kolorowe skarpetki. W takim dniu chcemy pokazać, ze różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.