WARSZTATY Z GLINY

16 września grupę „Myszek” odwiedziła mama Ariany. W ramach poznawania zawodów naszych rodziców pani Adrianna opowiedziała dzieciom o zawodzie ceramika. Ceramika, a więc wyroby otrzymane po wypaleniu odpowiednio uformowanej gliny to jedna z najstarszych technik wytwarzania  przedmiotów. W trakcie warsztatów dzieci mogły poznać właściwości gliny. Stymulacja sensoryczna, spontaniczna ekspresja, radość tworzenia, zaangażowanie, nieograniczone możliwości. Tego rodzaju pozytywnych emocji doświadczyły przedszkolaki podczas zajęć z ceramiki. Jak widać niewiele potrzeba, aby zamienić kawałek gliny w prawdziwe dzieło sztuki. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy. Dziękujemy rodzicom Ariany na spotkanie i poświęcony nam czas.