Wielkanoc – święta, święta biją dzwony – tygodniowe zajęcia w grupie Motyli

Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. Dzieci z grupy Motyli w tym przedświątecznym tygodniu, podczas codziennych zajęć i zabaw kierowanych zapoznały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Dowiedzieliśmy się co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym oraz co oznaczają poszczególne produkty. Nie zabrakło również zabaw z pisankami podczas których doskonaliliśmy umiejętności matematyczne z elementami kodowania. Rozwijaliśmy także umiejętności muzyczne podczas zabawy z kartą pracy-muzogram i piosenką „Pisanki”. Nie mogło także zabraknąć wielkanocnego zajączka, który towarzyszył nam podczas wykonania pracy plastycznej „Zajączek z pisanką” gdzie dzieci doskonaliły umiejętności plastyczne i kreatywność.