Wiersze polskich autorów – grupa Biedronek

W dniu 22 lutego dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w zabawach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzieci dowiedziały się, dlaczego ustanowiono ten dzień i dlaczego  język polski jest tak niezwykle ważny dla każdego Polaka. Poznały nazwiska kilku polskich autorów wierszy dla dzieci i z zainteresowaniem słuchały recytowanych i czytanych wierszy. Jednak najwięcej przyjemności sprawiła im możliwość przebierania się za bohaterów wierszy. Dzieci zaprezentowały wiersz Juliana Tuwima, pt. „Rzepka” oraz wiersze o zwierzętach z serii „ZOO” Jana Brzechwy. Była również kaczka Dziwaczka, piesek, kotek, zajączek…  Dzieci świetnie bawiły się. Po naszych zabawach zapamiętały tekst kilku krótkich wierszyków, które niewątpliwie zaprezentują najbliższym. Na zakończenie rysowały zagadki obrazkowe na temat wysłuchanych wierszy.

Warto już w przedszkolu zwracać uwagę na potrzebę dbania o język ojczysty. Zatem często rozmawiajmy z dziećmi, czytajmy im i zawsze pamiętajmy, że one zawsze naśladują nas, dorosłych.