„Wiosna na łące” – zajęcia tygodniowe w grupie Motyli

W dniach 11-15 maja, dzieci z grupy Motyli podczas codziennych zajęć i zabaw zorganizowanych wybrały się w podróż na wiosenną łąkę. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta i owady możemy spotkać na łące oraz jakie kwiaty i rośliny tam rosną. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, szczególnie orientację w przestrzeni. Poznaliśmy nową technikę plastyczną – barwienie bibułą, którą wykonaliśmy pracę plastyczną „motyl”. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz ćwiczeń rozwijających kompetencje językowe.