„Witaj Święty Mikołaju” – zajęcia otwarte w grupie Żabek

1 grudnia dzieci z grupy Żabek odwiedzili Rodzice. Celem wizyty była integracja środowiska rodzinnego i przedszkolnego, a przede wszystkim obserwacja funkcjonowania dzieci w grupie przedszkolnej i prezentacja ich umiejętności. Podczas zajęć nasze przedszkolaki doskonaliły umiejętność uważnego słuchania opowiadania ilustrowanego sylwetami, kompetencje matematyczne, usprawniały koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową oraz doskonaliły wrażliwość dotykową. Dzieci segregowały zabawki, usprawniały ćwiczenia narządów artykulacyjnych. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych. Muzyka często towarzyszy nam na zajęciach, gdyż jest ona nie tylko źródłem radości i wspaniałej zabawy. W drugiej części dzieci wspólnie z Rodzicami wykonywały ozdoby choinkowe. Dekorowanie choinki to jeden z najmilszych etapów przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. I dziś ta przyjemność stała się udziałem naszych przedszkolaków i ich Rodziców. Po wszystkim wspólnie mogliśmy się cieszyć świąteczną atmosferą, jaką zapewniły udekorowana sala i przystrojona choinka.  Teraz jesteśmy gotowi na wypatrywanie Mikołaja.
Dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz miłe spotkanie.