Wizyta dzieci z grupy Biedronek w Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży

W piątek 6 maja nasza grupa wybrała się na spacer ulicami miasta, aby z okazji „ Europejskiego Dnia Ruchu Drogowego” utrwalić zasady poruszania się w ruchu pieszym. Odwiedziliśmy także Komendę Policji gdzie zostaliśmy zaproszeni do gmachu i usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących zawodu policjanta. Pan policjant w interesujący sposób opowiedział nam na czym polega służba w policji oraz z czego składa się wyposażenie mundurowego. Wielką atrakcją okazał się policyjny samochód, który można było dokładnie obejrzeć . Dzieci wykazały się dużą uwagą, koncentracją , ale także trafnymi spostrzeżeniami i wiedzą dotycząca tematu.

Dziękujemy serdecznie za przybliżenie specyfiki zawodu i pomoc w rozbudzaniu zaufania oraz szacunku do służby policjanta.