Wizyta grupy Biedronek w Bibliotece Pedagogicznej

W czwartek 5 maja dzieci z grupy Biedronek wybrały się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej . Tam czekały na nas dwie Panie bibliotekarki, które bardzo serdecznie nas powitały wspaniałym wierszem o biedronce. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteczne, zobaczyć i poczuć zapach książek. Z zaciekawieniem przyglądały się kolorowym regałom z książkami. Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom kilka bajek, wierszy i pokazały teatrzyk kamishibai, który jest dla dzieci nie lada atrakcją. Kamishibai to niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Dzieci oczarowane ciepłym głosem narratora i malowniczymi ilustracjami słuchały jak zaczarowane min. Legendy o Orle Białym. Naszą wizytą w Bibliotece Pedagogicznej rozpoczęliśmy nasz projekt pt: „Bajka” oraz zainaugurowaliśmy „Tydzień Bibliotek”. Pamiętajmy o tym, że czytanie dzieciom, a później motywowanie dzieci do samodzielnego czytania jest bardzo ważne dla ich rozwoju i ma wiele zalet. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej za wspaniałą przygodę z Książką…. Zachęcamy także do odwiedzania bibliotek, my na pewno tam wrócimy..