Wizyta świętego Mikołaja

W dniu 6 grudnia Wesołe Smyki wystrojone w czerwone ubranka i mikołajkowe czapeczki od samego rana z niecierpliwością czekały na spotkanie z Mikołajem. Zostawione przez Mikołaja ślady w holu przedszkola i skarpety przy półkach dzieci upewniły wszystkich, że ten miły gość już tu był i na pewno zechce spotkać się z przedszkolakami. Czekając na wspaniałego gościa dzieci obejrzały teatrzyk, pt. „Zagrożone Mikołajki” w wykonaniu pracowników przedszkola, a następnie głośno i wesoło śpiewały piosenkę o Mikołaju. Najprawdopodobniej właśnie ten śpiew dzieci sprawił, że Mikołaj odszukał nasze przedszkole i widząc uśmiechnięte dzieci postanowił na chwilę zostawić swoje renifery i wejść  przez okno do dzieci. Obdarowany wielkimi brawami i miłymi słowami wręczył wszystkim przedszkolakom wspaniałe prezenty, zrobił sobie zdjęcia z nimi i ruszył w dalszą podróż.

Mikołajki to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku, który na stałe zagościł
w kalendarzu nie tylko wydarzeń rodzinnych, ale i przedszkolnych, a niezwykłość tego dnia udziela się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.