„Wizyta świnki morskiej w grupie Żabek i Biedronek”

W czwartek do naszego przedszkola zawitał niespodziewany gość: świnka morska ,,Józio”. Mama Julki z grupy Żabek odwiedziła nas ze zwierzątkiem, aby dzieci mogły się z nim zapoznać. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały informacji dotyczących świnek morskich, które przekazała nam Pani Kasia. Dowiedzieliśmy się m.in. co jedzą, co piją i jakie dźwięki wydają te zwierzątka oraz poznaliśmy inne rasy świnek morskich. Podczas zajęć przedszkolaki obserwowały zachowanie zwierzątka, karmiły go i głaskały. Emocje i uśmiechy towarzyszyły im przez cały dzień. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy jeszcze do nas w przyszłym roku szkolnym.

W dniu 24 czerwca dzieci z grupy „Biedronek” gościły w przedszkolu Panią Kasię, mamę Wojtka wraz ze świnką morską Józiem. Dzieci poznały zwyczaje Józia, usłyszały odgłosy wydawane przez świnki morskie i poznały ich znaczenie, obejrzały różne gatunki świnek morskich,  miały okazję nakarmić i pogłaskać zwierzątko. Dzieci dowiedziały się też, że zwierzątku należy zapewnić odpowiednie warunki do życia i opiekować się nim pamiętając, że to nie jest zabawka.