„Wkrótce wakacje” – zajęcia w grupie Motyli

W ostatnim tygodniu roku szkolnego dzieci z grupy Motyli realizowały tematykę związaną z wakacjami. Zajęcia rozpoczęliśmy od Lekcji ciszy w oparciu o opowiadania A. Brych pt. „O latarniku i morskiej wyprawie”, które wprowadziły nas w wakacyjną tematykę. Dowiedzieliśmy się dzięki tej lekcji, że w życiu nie liczą się kosztowności lecz obecność drugiego człowieka oraz, że należy się cieszyć z tego co mamy. W kolejnych dniach poznaliśmy charakterystyczne oznaki lata oraz wybieraliśmy spośród obrazków te, które kojarzą się z latem. Nie zabrakło również utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania się w tracie wakacji, przypomnienia numerów alarmowych. Poznaliśmy także miejsca wakacyjnego odpoczynku oraz rzeczy i przedmioty potrzebne w trakcie wyjazdu. Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i liczne atrakcje w związku z tym wszystkim życzymy miłego, zasłużonego i bezpiecznego odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.