„Wśród nocnej ciszy” – jasełka w grupie Motyli

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Dnia 21 grudnia 2021 r. dzieci z grupy Motyli zaprezentowały jasełka pt. „Wśród nocnej ciszy”. Ze względu na panującą pandemię wśród publiczności zabrakło rodziców, a cały występ został nagrany. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Przedszkolaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowały umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między sobą. Przepiękny występ wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.