Wycieczka do Biblioteki – grupa Myszek

Dnia 17.11.2021 roku, grupa Myszek udała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży. Celem wizyty było między innymi przybliżenie dzieciom zawodu i pracy bibliotekarza. Dużą atrakcją była również możliwość zwiedzenia prawie wszystkich zakątków biblioteki. Wycieczka stała się doskonałą okazją do zapoznania dzieci z zasadami zachowywania się w czytelni oraz kształtowania postawy szacunku wobec książek i kultury. Przedszkolacy dowiedzieli się także jak założyć kartę biblioteczną umożliwiającą wypożyczanie książek. Podczas pobytu znalazł się również czas na chwile relaksu poprzez  indywidualny kontakt z książką.

 Na koniec wizyty w bibliotece dzieci podziękowały Pani Bibliotekarce za miłe spotkanie wręczając symbolicznego kwiatka. Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej z pewnością zmobilizowała niejedną Myszkę do bycia jej stałym bywalcem!