Wycieczka do Zacharzyna dzieci z grupy Biedronek

W czwartek 9 maja dzieci z grupy Biedronek odbyły wycieczkę do Zacharzyna. Na początku wyprawy odwiedziły hodowlę ptaków egzotycznych  pana Władysława Zygmunta. Emocji było co niemiara ponieważ mogliśmy bezpośrednio spotkać się z papugami, głaskać je czy z bliska obserwować. Na wielkie zainteresowanie dzieci zasłużył paw, który wykonał piękną prezentację kolorowego ogona i odbył charakterystyczny taniec wydając przy tym śmieszne dla dzieci dźwięki. Zobaczyliśmy też bażanty, kury, koguty, kurczaki i ogródki z warzywami. Następnie wycieczka udała  się na główne miejsce wyprawy. Tam dzieci zbierały rośliny łąkowe, których było wiele wokół nas i bardzo chętnie odszukiwały je w atlasie roślin. Chociaż w mieście była ulewa u nas na wsi pogoda dopisywała jak na życzenie i emocje osiągnęły swój zenit podczas rywalizacji na torze przeszkód. Tam zawodnicy toczyli nie tylko  koło z wodą lecz także nosili w koszu drewno ucząc się współzawodnictwa. Chociaż nie było MC Donalds  dzieciom i tak apetyty świetnie dopisywały gdy zjadały posiłki na świeżym powietrzu przywiezione przez panią dyrektor. Po jedzeniu znalazła się chwila na namalowanie pejzażu wiejskiego i na obrazkach przedszkolaków można było zauważyć piękno otoczenia i szczegóły, które dzieci dostrzegły. Po wielu atrakcjach czas było wracać do przedszkola. To był udany dzień a największą nagrodą dla organizatorów była niegasnąca  radość i zachwyt dzieci. Dziękujemy serdeczne panu  Władysławowi i jego żonie pani Jadzi że chętnie nas goszczą, a pan Władek dzieli się swoją wiedzą na temat swojego hobby i uatrakcyjnia zawsze naszą podróż na wieś.