Wycieczka do zakładu szewskiego – grupa Biedronek

W ubiegły czwartek dzieci z grupy Biedronek udały się  do zakładu szewskiego pana Andrzeja Urszulaka w Chodzieży. Dzieci poznały specyfikę zawodu szewca. Miały możliwość obejrzenia różnorodnych narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy . Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i  poznały sposób naprawiania butów. Dzieci podczas wycieczki mogły zobaczyć maszynę do szycia do naprawiania butów, a także mogły  podejrzeć pracę szlifierki, przynoszącej ulgę w ręcznej pracy szewca. Usłyszały, że szewc nie tylko naprawia buty, ale także plecaki i torebki. Zawód szewski obecnie jest bardzo mało popularny i coraz mniej rzemieślników jest już tak oddanych swojej pracy. Przedszkolaki poprzez bezpośrednią obserwację łatwiej mogły zapamiętać przekazane treści poznawcze, zaspakajając potrzebę wiedzy o zawodzie szewca. Panu Andrzejowi bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i przekazanie wiedzy o profesji szewca w bardzo interesujący sposób.