Wycieczka dzieci z grupy Biedronek na wystawę „Zabawki z lamusa” zorganizowaną przez Bibliotekę Miejską w Chodzieży

W czwartek 6 października dzieci z grupy Biedronek wybrały się na spacer do Biblioteki Miejskiej w której  miały okazję podziwiać wystawę „Zabawki z lamusa”. Dzieci były bardzo zainteresowane  tematem  z ciekawością słuchały i oglądały  wystawę. Dowiedziały się czym bawiono się w dawnych czasach i z czego robiono zabawki.  Nasi Gospodarze pozwolili również na krótką zabawę niektórymi eksponatami: jazdę na bujanym koniku ,zagranie na drewnianej kołatce czy prowadzenie zabawki na patyku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentację dotycząca tematu lecz także zostały im zaprezentowane bajki, które z pewnością pamiętają ich rodzice lub dziadkowie „Zaczarowany ołówek”, „ Pyza Mazowszanka” czy „Reksio”.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i zaprezentowanie ciekawej  ekspozycji pracownikom Biblioteki Miejskiej w Chodzieży.