Wycieczka dzieci z grupy Motyli i Myszek do Zimowej Zagrody Alpakowej

Dnia 13 grudnia dzieci z grupy Motyli i Myszek wybrały się na wycieczkę do Budziejewa- „Zimowej Zagrody Alpakowej”. Wizyta w tym miejscu wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat. Na początku przedszkolaki wysłuchały ciekawostek o alpakach i miały okazję nakarmić je marchewkami. Następnie  udały się do Tajemniczego Domku Mikołaja, w którym czekał na nich oczywiście św. Mikołaj. Mikołaj oprowadził dzieci po swoim domku i przygotował dla dzieci kilka zagadek do rozwiązania oraz każdy otrzymał słodką niespodziankę. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pieczenia pierniczków. Dzieci miały okazję samodzielnie wałkować ciasto, wykrawać ciasteczka oraz je udekorować.  Wszystkie atrakcje odbywały się w pięknej scenerii świątecznej, która bardzo podobała się dzieciom. To była naprawdę udana wycieczka! 🙂