Z wizytą w straży pożarnej – wycieczka do PSP w Chodzieży

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, przypadającego w miesiącu maju,  dzieci z grupy Pszczółek, Motyli, Myszek i Biedronek odwiedziły Komedę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.  Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, używany podczas akcji ratunkowych oraz zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Wszystkim strażakom z okazji ich święta życzymy, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.