Zabawy z hydrożelem – kółko sensoryczne w grupie Pszczółek

Badamy, eksperymentujemy, doświadczamy, czyli poznajemy świat zmysłami. Tym mottem rozpoczęliśmy w tym tygodniu zabawy podczas kółka sensorycznego. Tym razem dzieci poznały nową substancję, bezpieczną dla dzieci i pożyteczną dla roślin, a mianowicie hydrożel. Można go spotkać pod różnymi postaciami. My zapoznaliśmy się z hydrożelem w kulkach, które rosną pod wpływem wody, a dzięki ich wielobarwności utrwalaliśmy kolory podstawowe oraz pochodne. Drugą formą był hydrożel w proszku, który pod wpływem wody pęczniał i było go coraz więcej i więcej, a wyglądem przypominał śnieg. Dzieci podczas zabaw z hydrożelem rozwijały zmysł dotyku, pobudzały receptory dłoni, ćwiczyły spostrzegawczość, rozwijały motorykę małą i bardzo dobrze się bawiły.