Zabawy z pingwinkami – kółko w grupie Biedronek

W Światowym Dniu Wiedzy o Pingwinach, podczas naszych zabaw matematycznych nie mogło zabraknąć pingwinków. Opaski z sylwetami  pingwinków  na głowach dzieci oraz białe firanki przykrywające szafki z zabawkami pozwoliły przenieść się na chwilę do  lodowej  krainy.  Podczas zabaw dzieci utrwaliły cyfry słuchając  wierszyków o przygodach pingwinków, wesoło bawiły się przy piosence o małych pingwinkach, ale przede wszystkim uczestniczyły w grach matematycznych
z wykorzystaniem kostek. Dzieci rywalizowały najpierw w parach, a następnie w małych zespołach. Tym razem szybkie i dokładne liczenie oraz rozpoznawanie cyfr było ważne, jednak najważniejsze było kształtowanie umiejętności zgodnej rywalizacji i godzenia się z przegraną. Ważne jest to, by czerpać radość nie tylko z wygranej, ale przede wszystkim ze wspólnej zabawy i czasu spędzanego
w miłym towarzystwie.