Zajęcia logorytmiczne w grupie Motyli i Myszek

Dnia 23 października 2020 roku przedszkolaki z grupy Motyli i Myszek uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy, ćwiczenie analizy i syntezy słuchowej oraz kształtowanie słuchu fonemowego. Tematyka zajęć dotyczyła jesieni w lesie i przygód dwóch wesołych wiewiórek. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, ćwiczeń logopedycznych przeplatanych śpiewem  piosenek, ze zwróceniem szczególnej uwagi na rozwijanie poczucia rytmu. Nie obyło się bez ćwiczeń pamięci oraz konkursu rymowania. Ważnym elementem były ćwiczenia oddechowe i doskonalące sprawność narządów mowy. Zwieńczeniem spotkania był taniec z jesiennymi kolorowymi liśćmi. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.