Zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek „Tajemnicze wynalazki”

W ubiegłym tygodniu realizowaliśmy temat blokowy „Tajemnicze wynalazki”

Zrealizowaliśmy miedzy innymi następujące cele dydaktyczne

• Poznaliśmy historię wynalezienia telefonu i komputera
  • Samodzielnie zrobiliśmy własne laptopy i telefony rozwijając przy tym sprawność manualną
  • Uczciliśmy Dzień Kobiet piekąc babeczki dla naszych Pań i dla nas
  • Dowiedzieliśmy skąd bierze się prąd
  • Wiemy jakie zagrożenia płyną z kontaktu z prądem
  • Obchodziliśmy Dzień Matematyki zamieniając naszą salę w salę matematyczną
  • Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne licząc, segregując, rozwijając logiczne myślenie
  • Poznaliśmy literę w, W
  • Gościliśmy mamę Ninki i Tymka, które znalazły „chwilkę na czytanie” dziękujemy serdecznie i zapraszamy następnych bliskich naszych dzieci

Dzień Kobiet w grupie Biedronek

We wtorek 8 marca   dzieci z grupy Biedronek obchodziły Dzień Kobiet. Z tej okazji upiekliśmy babeczki i ozdobiliśmy je kwiatkami i. Następnie złożyliśmy życzenia naszym Paniom. Dzieci mogły zabrać babeczkę do domu żeby zjeść je razem z mamami czy babciami, które czekały na nie w domu. Dzieci bardzo lubią zajęcia kulinarne i własnoręczne wypieki czy potrawy więc czas upłynął efektywnie i miło.