Zakodowane owoce i warzywa – kółko matematyczne z elementami kodowania w grupie Motyli

W tym tygodniu podczas zabaw na kółku zainteresowań, dzieci z grupy Motyli bawiły się z matą do kodowania. Na początku utrwaliliśmy nazwy znanych owoców i warzyw i posegregowaliśmy obrazki. Następnie przyszedł czas na kodowania. Układaliśmy emblematy owoców i warzyw na macie zgodnie z kolorem i obserwowaliśmy co nam powstało. A następnie układaliśmy drugą połowę obrazka na macie wykorzystując do tego kolorowe kubeczki. Pobawiliśmy się w zakodowane jabłko i gruszkę, gdzie podczas zabawy dzieci podzielone na dwa zespoły musiały wykonywać ćwiczenia przypisane do konkretnego owocu. Na zakończenie dzieci bawiły się w parach – jedno dziecko odczytywało kolejność kolorów, a drugie układało „owoce” – pomponiki zgodnie z instrukcją kolegi/koleżanki.