„Zdrowe ciasto marchewkowe” – zajęcia kulinarne w grupie Myszek i Motyli

W minionym tygodniu dzieci z grupy Motyli i Myszek realizowały blok tematyczny pt. „W kuchni”. W związku z tym tematem przedszkolaki postanowiły 3 lutego w dniu kiedy obchodzony jest Dzień Ciasta Marchewkowego przygotować pyszne ciasto oraz muffinki. Najważniejszym składnikiem była oczywiście marchewka. Rozwijaliśmy świadomość zdrowego żywienia oraz umiejętność przygotowywania ciasta z przygotowanych produktów. Przed rozpoczęciem przystąpiliśmy do czynności higienicznych – mycie rąk. W specjalnie przygotowanym stroju fartuchu i czapce kucharskiej przystąpiliśmy do pracy. Każdy przedszkolak cierpliwie oczekiwał na swoją kolej oraz uważnie słuchał instrukcji.  Zajęcia kulinarne sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom. Były wspaniałą zabawą, a marchewkowe wypieki ze smakiem zostały zjedzone przez naszych milusińskich.